RCL1218100RJNEK
Vishay Precision Group
RCL1218100RJNEK
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RCL1218100RJNEK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RCL1218100RJNEK
Manufacturer Vishay
Description Res SMD 100 Ohm 1W 1812 Wide
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 40923 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:1218
Size / Dimension:0.126" L x 0.181" W (3.20mm x 4.60mm)
Series:RCL
Resistance:100 Ohms
Power (Watts):1W