RCL04066K34FKEA
Dale / Vishay
RCL04066K34FKEA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RCL04066K34FKEA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RCL04066K34FKEA
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES SMD 6.34K OHM 1/4W 0604 WIDE
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:0406
Size / Dimension:0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Series:RCL
Resistance:6.34 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Wide 0604 (1610 Metric), 0406
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.018" (0.45mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:6.34 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor Wide 0604 (1610 Metric), 0406 Automotive AEC-Q200 Thick Film