RC6432F6344CS
Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
RC6432F6344CS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RC6432F6344CS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RC6432F6344CS
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
Description RES 6.34M OHM 1% 1W 2512
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:2512
Size / Dimension:0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Series:RC
Resistance:6.34 MOhms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.026" (0.66mm)
Features:Moisture Resistant
Failure Rate:-
Detailed Description:6.34 MOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Moisture Resistant Thick Film