RC12JT1M50
Stackpole Electronics, Inc.
RC12JT1M50
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RC12JT1M50 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RC12JT1M50
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 1.5M OHM 1/2W 5% AXIAL
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:-
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.142" Dia x 0.374" L (3.60mm x 9.50mm)
Series:RC
Resistance:1.5 MOhms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Other Names:RC 1/2 1.5M 5% R