RC1218FK-073R65L
Yageo
RC1218FK-073R65L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RC1218FK-073R65L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RC1218FK-073R65L
Manufacturer Yageo
Description RES SMD 3.65 OHM 1W 1812 WIDE
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:1218
Size / Dimension:0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Series:RC
Resistance:3.65 Ohms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Other Names:232273573658L
9C12181W3R65FLPF5
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Features:Moisture Resistant
Failure Rate:-
Detailed Description:3.65 Ohms ±1% 1W Chip Resistor Wide 1812 (4532 Metric), 1218 Moisture Resistant Thick Film