RC1206FR-079R09L
Yageo
RC1206FR-079R09L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RC1206FR-079R09L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RC1206FR-079R09L
Manufacturer Yageo
Description RES SMD 9.09 OHM 1% 1/4W 1206
(In US Dollars)
5000 pcs10000 pcs25000 pcs50000 pcs125000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Series:RC
Resistance:9.09 Ohms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:232272469098L
311-9.09FRTR
9C12063A9R09FGPFT
RC1206FR079R09L
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Features:Moisture Resistant
Failure Rate:-
Detailed Description:9.09 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Moisture Resistant Thick Film