RC0603F6R34CS
Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
RC0603F6R34CS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RC0603F6R34CS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RC0603F6R34CS
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
Description RES 6.34 OHM 1% 1/20W 0201
(In US Dollars)
150000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Supplier Device Package:0201
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Series:RC
Resistance:6.34 Ohms
Power (Watts):0.05W, 1/20W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):0.010" (0.25mm)
Features:Moisture Resistant
Failure Rate:-
Detailed Description:6.34 Ohms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Moisture Resistant Thick Film