RC0402F1330CS
Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
RC0402F1330CS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RC0402F1330CS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RC0402F1330CS
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
Description RES 133 OHM 1% 1/32W 01005
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±250ppm/°C
Supplier Device Package:01005
Size / Dimension:0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Series:RC
Resistance:133 Ohms
Power (Watts):0.03W, 1/32W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:01005 (0402 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):0.006" (0.15mm)
Features:Moisture Resistant
Failure Rate:-
Detailed Description:133 Ohms ±1% 0.03W, 1/32W Chip Resistor 01005 (0402 Metric) Moisture Resistant Thick Film