RC0100FR-07115KL
Buy RC0100FR-07115KL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RC0100FR-07115KL
Manufacturer Yageo
Description RES SMD 115K OHM 1% 1/32W 01005
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:01005
Size / Dimension:0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Series:RC
Resistance:115 kOhms
Power (Watts):0.03W, 1/32W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:01005 (0402 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):0.006" (0.15mm)
Features:Moisture Resistant
Failure Rate:-
Detailed Description:115 kOhms ±1% 0.03W, 1/32W Chip Resistor 01005 (0402 Metric) Moisture Resistant Thick Film