RC0100DR-0734R8L
Yageo
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RC0100DR-0734R8L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RC0100DR-0734R8L
Manufacturer Yageo
Description RES SMD 34.8OHM 0.5% 1/32W 01005
(In US Dollars)
20000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Supplier Device Package:01005
Size / Dimension:0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Series:RC
Resistance:34.8 Ohms
Power (Watts):0.03W, 1/32W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:01005 (0402 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.006" (0.15mm)
Features:Moisture Resistant
Failure Rate:-
Detailed Description:34.8 Ohms ±0.5% 0.03W, 1/32W Chip Resistor 01005 (0402 Metric) Moisture Resistant Thick Film