RBFJR1400JL
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RBFJR1400JL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RBFJR1400JL
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RBFJR1400JL 25 PPM REELED
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:2512
Size / Dimension:0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Series:RBF
Resistance:140 mOhms
Power (Watts):1W
Packaging:-
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Operating Temperature:-65°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Height - Seated (Max):0.041" (1.05mm)
Features:Current Sense
Failure Rate:-
Detailed Description:140 mOhms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Current Sense Metal Foil