RBD-50-S-00
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RBD-50-S-00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RBD-50-S-00
Manufacturer Agastat Relays / TE Connectivity
Description CONN BNC PLUG STR 50 OHM SOLDER
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
50 pcs
Data sheet
Shield Termination:Solder
Series:-
Packaging:Bulk
Other Names:912481-000
Operating Temperature:-55°C ~ 100°C
Number of Ports:1
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature:-
Mating Cycles:500
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Insertion Loss:-
Ingress Protection:-
Includes:-
Impedance:50 Ohm
Housing Color:Silver
Frequency - Max:4GHz
Features:-
Fastening Type:Bayonet Lock
Dielectric Material:Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Detailed Description:BNC Connector Plug, Male Pin 50 Ohm Free Hanging (In-Line) Solder