RAVF162DJT51R0
Stackpole Electronics, Inc.
RAVF162DJT51R0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RAVF162DJT51R0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RAVF162DJT51R0
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES ARRAY 2 RES 51 OHM 0606
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Series:RAVF
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):51
Power Per Element:62.5mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0606 (1616 Metric), Convex, Long Side Terminals
Other Names:RAV 162D 51 5% R