RACF164DJT110R
Stackpole Electronics, Inc.
RACF164DJT110R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RACF164DJT110R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RACF164DJT110R
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES ARRAY 4 RES 110 OHM 1206
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):110
Power Per Element:62.5mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Resistors:4
Number of Pins:8
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:22 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)
Detailed Description:110 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals