RACF164DFT39K2
Stackpole Electronics, Inc.
RACF164DFT39K2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RACF164DFT39K2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RACF164DFT39K2
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES ARRAY 4 RES 39.2K OHM 1206
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):39.2k
Power Per Element:62.5mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Other Names:RAC 164D 39.2K 1% R