RACF104DJT10K0
Stackpole Electronics, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RACF104DJT10K0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RACF104DJT10K0
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES ARRAY 4 RES 10K OHM 0804
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:0804
Size / Dimension:0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Series:RACF
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):10k
Power Per Element:62.5mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0804, Concave, Long Side Terminals
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Resistors:4
Number of Pins:8
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:22 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)
Detailed Description:10k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0804, Concave, Long Side Terminals