RAC15-0512TA-ST
RECOM Power
RAC15-0512TA-ST
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RAC15-0512TA-ST with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RAC15-0512TA-ST
Manufacturer RECOM Power
Description AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 15W
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Output 4:-
Voltage - Output 3:-12V
Voltage - Output 2:12V
Voltage - Output 1:5V
Voltage - Isolation:3kV
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Type:Enclosed
Size / Dimension:4.41" L x 2.51" W x 1.09" H (111.9mm x 63.7mm x 27.6mm)
Series:POWERLINE RAC15-A
Power (Watts):15W
Other Names:20000659
RAC150512TAST
Operating Temperature:-25°C ~ 70°C (With Derating)
Number of Outputs:3
Mounting Type:Chassis Mount
Minimum Load Required:-
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:DC Input Capable, Universal Input
Efficiency:68%
Detailed Description:Enclosed AC DC Converter 3 Output 5V 12V -12V 2A, 200mA, 200mA 90 ~ 264 VAC Input
Current - Output (Max):2A, 200mA, 200mA