R4F2463VTE34DV
Renesas Electronics America
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy R4F2463VTE34DV with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. R4F2463VTE34DV
Manufacturer Renesas Electronics America
Description IC MCU 16BIT 512KB FLASH 144TQFP
(In US Dollars)
180 pcs270 pcs540 pcs1080 pcs
Data sheet
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):3 V ~ 3.6 V
Speed:34MHz
Series:H8® H8S/2400
RAM Size:40K x 8
Program Memory Type:FLASH
Program Memory Size:512KB (512K x 8)
Peripherals:DMA, POR, PWM, WDT
Packaging:Tray
Package / Case:144-TQFP
Oscillator Type:External
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)