R30-9401100
Harwin
R30-9401100
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy R30-9401100 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. R30-9401100
Manufacturer Harwin
Description HEX SPACER M3 PLASTIC 11MM
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Weight:-
Type:Hex Spacer
Threaded/Unthreaded:Unthreaded
Series:R30-940
Screw, Thread Size:M3
Plating:-
Material:Plastic
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Length - Overall:0.433" (11.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Gender:Female, Female
Features:-
Diameter - Outside:0.250" (6.35mm) 1/4" Hex
Diameter - Inside:0.116" (2.95mm)
Detailed Description:Hex Spacer Unthreaded M3 Plastic 0.433" (11.00mm) Natural
Color:Natural
Between Board Height:0.433" (11.00mm)