R0.25D10-153.3/P
RECOM Power
R0.25D10-153.3/P
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy R0.25D10-153.3/P with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. R0.25D10-153.3/P
Manufacturer RECOM Power
Description DC DC CONVERTER +/-3.3V 250MW
(In US Dollars)
33 pcs
Data sheet
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-3.3V
Voltage - Output 1:3.3V
Voltage - Isolation:1kV
Voltage - Input (Min):13.5V
Voltage - Input (Max):16.5V
Type:Isolated Module
Size / Dimension:0.60" L x 0.42" W x 0.28" H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)
Series:ECONOLINE R0.25D
Power (Watts):250mW
Packaging:Tube
Package / Case:10-SMD Module
Other Names:10015416
R0.25D10153.3/P
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Number of Outputs:2
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:SCP
Efficiency:60 ~ 70%
Detailed Description:Isolated Module DC DC Converter 2 Output 3.3V -3.3V 38mA, 38mA 13.5V - 16.5V Input
Current - Output (Max):38mA, 38mA