QYX2A682JTP
Nichicon
QYX2A682JTP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy QYX2A682JTP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. QYX2A682JTP
Manufacturer Nichicon
Description CAP FILM 6800PF 5% 100VDC RADIAL
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:100V
Voltage Rating - AC:-
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.236" L x 0.110" W (6.00mm x 2.80mm)
Series:QYX
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:493-3486
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.472" (12.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester
Detailed Description:6800pF Film Capacitor 100V Polyester Radial
Capacitance:6800pF