QYX1H222KTP
Nichicon
QYX1H222KTP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy QYX1H222KTP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. QYX1H222KTP
Manufacturer Nichicon
Description CAP FILM 2200PF 10% 50VDC RADIAL
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 890 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:-
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.217" L x 0.118" W (5.50mm x 3.00mm)
Series:QYX
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:493-3381
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Spacing:0.138" (3.50mm)
Height - Seated (Max):0.335" (8.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester
Detailed Description:2200pF Film Capacitor 50V Polyester Radial
Capacitance:2200pF