QXP2E684JRP7FP
Buy QXP2E684JRP7FP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. QXP2E684JRP7FP
Manufacturer Nichicon
Description CAP FILM 0.68UF 5% 250VDC RAD
(In US Dollars)
200 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:250V
Voltage Rating - AC:125V
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.827" L x 0.406" W (21.00mm x 10.30mm)
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Spacing:0.689" (17.50mm)
Height - Seated (Max):0.886" (22.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.68µF Film Capacitor 125V 250V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.68µF