QXK2J224JTP7ZHFT
Nichicon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy QXK2J224JTP7ZHFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. QXK2J224JTP7ZHFT
Manufacturer Nichicon
Description CAP FILM 0.22UF 5% 630VDC RAD
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
200 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:630V
Voltage Rating - AC:250V
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.024" L x 0.350" W (26.00mm x 8.90mm)
Series:QXK-ZH
Ratings:-
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Spacing:0.886" (22.50mm)
Height - Seated (Max):0.890" (22.60mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Metallized
Detailed Description:0.22µF Film Capacitor 250V 630V Polyester, Metallized Radial
Capacitance:0.22µF