QVS107CG6R8DCHT
Taiyo Yuden
QVS107CG6R8DCHT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy QVS107CG6R8DCHT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. QVS107CG6R8DCHT
Manufacturer Taiyo Yuden
Description CAP CER 6.8PF 250V NP0 0603
(In US Dollars)
4000 pcs8000 pcs12000 pcs28000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:250V
Tolerance:6.8pF
Thickness (Max):C0G, NP0
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:V
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Ripple Current - Low Frequency:Automotive
Ratings:-
Polarization:0603 (1608 Metric)
Other Names:587-4425-2
CG QVS107 CG6R8DCHT
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Manufacturer Part Number:QVS107CG6R8DCHT
Lead Style:0.031" (0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Expanded Description:6.8pF ±0.5pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance):±0.5pF