QTD20.241
PULS
QTD20.241
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy QTD20.241 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. QTD20.241
Manufacturer PULS
Description DC/DC CONVERTER 24V 480W
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Output 4:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Input (Min):480V
Voltage - Input (Max):840V
Type:Enclosed
Size / Dimension:5.00" L x 2.56" W x 4.88" H (127.0mm x 65.0mm x 124.0mm)
Series:DIMENSION Q
Power (Watts):480W
Packaging:Bulk
Operating Temperature:-25°C ~ 70°C (With Derating)
Number of Outputs:1
Mounting Type:DIN Rail
Manufacturer Standard Lead Time:2 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Efficiency:95%
Current - Output (Max):20A