QS83XXHO220
APEM Inc.
QS83XXHO220
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy QS83XXHO220 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. QS83XXHO220
Manufacturer APEM Inc.
Description INDICATOR 8MM FIXED HI ORA 220V
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Wavelength - Peak:-
Voltage:220V
Viewing Angle:45°
Type:LED
Termination Style:Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Series:QS
Ratings:AC
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.315" (8.00mm)
Other Names:679-3428
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Millicandela Rating:4100mcd
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lens Transparency:Diffused
Lens Style/Size:Round with Flat Top, 10.00mm
Lens Color:Orange
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Lamp Color:Orange
Ingress Protection:-
Features:-
Detailed Description:LED Panel Indicator Orange Diffused 45° 220V 3mA Round with Flat Top, 10.00mm Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Current:3mA