QS61XXR12
APEM Inc.
QS61XXR12
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy QS61XXR12 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. QS61XXR12
Manufacturer APEM Inc.
Description INDICATOR 6MM FIXED RED 12V SLDR
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Wavelength - Peak:-
Voltage:12V
Viewing Angle:30°
Type:LED
Termination Style:Solder Lug
Series:QS
Ratings:DC
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.24" (6.00mm)
Other Names:679-3359
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Millicandela Rating:25mcd
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lens Transparency:Diffused
Lens Style/Size:Round with Convex Top, 7.20mm
Lens Color:Red
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Lamp Color:Red
Ingress Protection:-
Features:-
Detailed Description:LED Panel Indicator Red Diffused 30° 12V 20mA Round with Convex Top, 7.20mm Solder Lug
Current:20mA