QR/P11-8S-C(09)
Buy QR/P11-8S-C(09) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. QR/P11-8S-C(09)
Manufacturer Hirose
Description CONN SOCKET HOUSING 8 POS
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Series:QR/P11
Pitch:0.110" (2.80mm)
Packaging:Tray
Other Names:221-0216-7-09
Number of Rows:2
Number of Positions:8
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Mating Guide
Detailed Description:8 Position Housing for Female Sockets Connector Black Panel Mount Rack and Panel