QMS25DE-N7
Bel
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy QMS25DE-N7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. QMS25DE-N7
Manufacturer Bel
Description DC DC CONVERTER 3.3V 83W
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:3.3V
Voltage - Isolation:1.5kV
Voltage - Input (Min):18V
Voltage - Input (Max):60V
Type:Isolated Module
Size / Dimension:2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Series:QMS
Power (Watts):83W
Packaging:Bulk
Package / Case:8-DIP Module
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Number of Outputs:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Features:Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Efficiency:90%
Detailed Description:Isolated Module DC DC Converter 1 Output 3.3V 25A 18V - 60V Input
Current - Output (Max):25A