QMK316B7683ML-T
Taiyo Yuden
QMK316B7683ML-T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy QMK316B7683ML-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. QMK316B7683ML-T
Manufacturer Taiyo Yuden
Description CAP CER 0.068UF 250V X7R 1206
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:250V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.071" (1.80mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:M
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:CG QMK316 B7683ML-T
QMK316B7683MLT
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:High Voltage
Failure Rate:-
Detailed Description:0.068µF ±20% 250V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Capacitance:0.068µF