QME48T35120-NJA0G
Bel
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy QME48T35120-NJA0G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. QME48T35120-NJA0G
Manufacturer Bel
Description DC DC CONVERTER 12V 420W
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:12V
Voltage - Isolation:1.5kV
Voltage - Input (Min):36V
Voltage - Input (Max):75V
Type:Isolated Module
Size / Dimension:2.30" L x 1.45" W x 0.43" H (58.4mm x 36.8mm x 11.0mm)
Series:ipwer™
Power (Watts):420W
Packaging:Bulk
Package / Case:5-DIP Module, 1/4 Brick
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Number of Outputs:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Efficiency:95%
Detailed Description:Isolated Module DC DC Converter 1 Output 12V 35A 36V - 75V Input
Current - Output (Max):35A