QLS25ZD-NTS2
Bel
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy QLS25ZD-NTS2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. QLS25ZD-NTS2
Manufacturer Bel
Description DC DC CONVERTER 2.5V 63W
Lead Free Status / RoHS Status Lead free by exemption / RoHS Compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
252 pcs
Data sheet
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:2.5V
Voltage - Isolation:1.5kV
Voltage - Input (Min):36V
Voltage - Input (Max):75V
Type:Isolated Module
Size / Dimension:2.28" L x 1.45" W x 0.43" H (57.9mm x 36.8mm x 11.0mm)
Series:QLS25
Power (Watts):63W
Packaging:Bulk
Package / Case:8-DIP Module, 1/4 Brick
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Number of Outputs:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Features:Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Efficiency:87%
Detailed Description:Isolated Module DC DC Converter 1 Output 2.5V 25A 36V - 75V Input
Current - Output (Max):25A