Q22F1ARXXSR28AE
APEM Inc.
Q22F1ARXXSR28AE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Q22F1ARXXSR28AE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Q22F1ARXXSR28AE
Manufacturer APEM Inc.
Description INDICATOR 28V 22MM FLUSH RED
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 59 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs
Data sheet
Wavelength - Peak:-
Voltage:28V
Viewing Angle:-
Type:LED
Termination Style:Solder Lug
Series:Q Series
Ratings:AC/DC
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.87" (22.10mm)
Other Names:679-3762
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Millicandela Rating:8000mcd
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lens Transparency:Diffused
Lens Style/Size:Round with Flat Top, 18.00mm
Lens Color:Red
Lamp Color:Red
Ingress Protection:IP67
Features:-
Detailed Description:LED Panel Indicator Red Diffused 28V 40mA Round with Flat Top, 18.00mm Solder Lug
Current:40mA