PZU2.7DB2,115
Nexperia
PZU2.7DB2,115
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PZU2.7DB2,115 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PZU2.7DB2,115
Manufacturer Nexperia
Description DIODE ZENER ARRAY 2.7V 5TSSOP
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Zener (Nom) (Vz):2.7V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA
Tolerance:±2%
Supplier Device Package:5-TSSOP
Series:-
Power - Max:250mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Other Names:934061529115
PZU2.7DB2 T/R
PZU2.7DB2 T/R-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance (Max) (Zzt):100 Ohms
Detailed Description:Zener Diode Array 2 Independent 2.7V 250mW ±2% 5-TSSOP
Current - Reverse Leakage @ Vr:20µA @ 1V