PYB15-Q48-S15-T
CUI, Inc.
PYB15-Q48-S15-T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PYB15-Q48-S15-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PYB15-Q48-S15-T
Manufacturer CUI, Inc.
Description DC/DC CONVERTER 15V 15W
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 20 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs24 pcs48 pcs
72 pcs120 pcs264 pcs
Data sheet
Voltage - Output 4:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Input (Min):18V
Voltage - Input (Max):75V
Type:Isolated
Size / Dimension:2.99" L x 1.24" W x 0.84" H (76.0mm x 31.5mm x 21.2mm)
Series:PYB15-T
Power (Watts):15W
Packaging:Bulk
Other Names:102-3195
PYB15Q48S15T
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Number of Outputs:1
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Efficiency:90%
Current - Output (Max):1A