PYB15-Q48-D5
CUI, Inc.
PYB15-Q48-D5
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PYB15-Q48-D5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PYB15-Q48-D5
Manufacturer CUI, Inc.
Description DC DC CONVERTER +/-5V 15W
(In US Dollars)
24 pcs
Data sheet
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-5V
Voltage - Output 1:5V
Voltage - Isolation:1.5kV
Voltage - Input (Min):18V
Voltage - Input (Max):75V
Type:Isolated Module
Size / Dimension:2.00" L x 1.00" W x 0.47" H (50.8mm x 25.4mm x 11.8mm)
Series:PYB15
Power (Watts):15W
Packaging:Tube
Package / Case:6-DIP Module
Other Names:102-2916
PYB15Q48D5
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Number of Outputs:2
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:OCP, OVP, SCP, UVLO
Efficiency:86%
Detailed Description:Isolated Module DC DC Converter 2 Output 5V -5V 1.5A, 1.5A 18V - 75V Input
Current - Output (Max):1.5A, 1.5A