PXMBNI23FPM19ASCM20
Arcolectric (Bulgin)
PXMBNI23FPM19ASCM20
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PXMBNI23FPM19ASCM20 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PXMBNI23FPM19ASCM20
Manufacturer Arcolectric (Bulgin)
Description CONN RCPT MALE 19POS SOLDER CUP
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 94 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs
50 pcs100 pcs250 pcs
Data sheet
Voltage Rating:150VAC/DC
Termination:Solder Cup
Shielding:-
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:M23-19
Shell Material:Brass
Shell Finish:Nickel
Series:Buccaneer® M23
Packaging:Bulk
Other Names:708-2250
Orientation:A
Operating Temperature:-25°C ~ 80°C
Number of Positions:19
Mounting Type:Panel Mount
Mounting Feature:Bulkhead - Rear Side Nut
Material Flammability Rating:-
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Insert Material:-
Ingress Protection:IP67 - Dust Tight, Waterproof
Features:-
Fastening Type:Threaded
Detailed Description:19 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup Gold
Current Rating:8A