PXAG30KFA,512
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PXAG30KFA,512 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PXAG30KFA,512
Manufacturer NXP Semiconductors / Freescale
Description IC MCU 16BIT ROMLESS 44PLCC
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):2.7 V ~ 5.5 V
Supplier Device Package:44-PLCC (16.59x16.59)
Speed:30MHz
Series:XA
RAM Size:512 x 8
Program Memory Type:ROMless
Program Memory Size:-
Peripherals:PWM, WDT
Packaging:Tube
Package / Case:44-LCC (J-Lead)
Other Names:935271522512
PXAG30KFA
PXAG30KFA-ND
Oscillator Type:External
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Number of I/O:32
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
EEPROM Size:-
Detailed Description:XA XA Microcontroller IC 16-Bit 30MHz ROMless 44-PLCC (16.59x16.59)