PW75FR-C20Y
Panduit
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PW75FR-C20Y with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PW75FR-C20Y
Manufacturer Panduit
Description SLIT WRAP 3/4" X 100' BLACK
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Width:-
Wall Thickness:0.035" (0.89mm)
Type Attributes:Slit Harness
Type:Slit Wrap
Series:Pan-Wrap™ PW
Other Names:07498310792
Operating Temperature:-20°C ~ 75°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Material:Polyethylene (PE)
Manufacturer Standard Lead Time:4 Weeks
Liquid Protection:-
Length:100' (30.48m)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Heat Protection:Flame Retardant
Features:-
Environment Protection:-
Diameter - Outside, Non-Expanded:-
Diameter - Inside, Non-Expanded:0.750" (19.05mm)
Diameter - Inside, Expanded:0.810" (20.57mm)