PV32H504A01B00
Buy PV32H504A01B00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PV32H504A01B00
Manufacturer Bourns, Inc.
Description TRIMMER 500K OHM 0.5W PC PIN TOP
Data sheet
Tolerance:±20%
Termination Style:PC Pins
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Size / Dimension:Round - 0.260" Dia x 0.181" H (6.60mm x 4.60mm)
Series:PV32
Resistive Material:Cermet
Resistance:500 kOhms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Detailed Description:500 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1 Turn Top Adjustment