PTVS14VP1UTP,115
Nexperia
PTVS14VP1UTP,115
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PTVS14VP1UTP,115 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PTVS14VP1UTP,115
Manufacturer Nexperia
Description TVS DIODE 14V 23.2V CFP5
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):14V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:23.2V
Voltage - Breakdown (Min):15.6V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:CFP5
Series:Automotive, AEC-Q101
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:600W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:SOD-128
Other Names:1727-1389-2
568-10855-2-ND
PTVS14VP1UTP,115-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 185°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):25.9A