PTGL4SAS100K2B51A0
Murata Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PTGL4SAS100K2B51A0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PTGL4SAS100K2B51A0
Manufacturer Murata Electronics
Description PTC RESET FUSE 10OHM DISC
(In US Dollars)
1500 pcs
Data sheet
Voltage - Max:30V
Type:Ceramic
Thickness (Max):-
Size / Dimension:0.177" Dia x 0.138" T (4.50mm x 3.50mm)
Series:POSISTOR®, PTGL
Resistance - 25°C (Typ):10 Ohms
Ratings:-
Packaging:-
Package / Case:Radial, Disc
Operating Temperature:-30°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.374" (9.50mm)
Detailed Description:Ceramic PTC Resettable Fuse 30V 212mA Ih Through Hole Radial, Disc
Current - Trip (It):282mA
Current - Max:2A
Current - Hold (Ih) (Max):212mA