PTFC210202FCV1XWSA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PTFC210202FCV1XWSA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PTFC210202FCV1XWSA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PTFC210202FCV1XWSA1 |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | IC AMP RF LDMOS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 50 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $46.205 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Test: | 28V |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 65V |
| Transistor Type: | LDMOS (Dual) |
| Supplier Device Package: | H-37248-4 |
| Series: | - |
| Power - Output: | 5W |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | H-37248-4 |
| Other Names: | SP001096308 |
| Noise Figure: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 21dB |
| Frequency: | 2.2GHz |
| Detailed Description: | RF Mosfet LDMOS (Dual) 28V 170mA 2.2GHz 21dB 5W H-37248-4 |
| Current Rating: | - |
| Current - Test: | 170mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PTFC210202FCV1XWSA1, use the request quote form to request PTFC210202FCV1XWSA1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PTFC210202FCV1XWSA1.The price and lead time for PTFC210202FCV1XWSA1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PTFC210202FCV1XWSA1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


