PTFB201402FC-V2-R0
Cree Wolfspeed
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PTFB201402FC-V2-R0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PTFB201402FC-V2-R0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PTFB201402FC-V2-R0 |
|---|---|
| Manufacturer | Cree Wolfspeed |
| Description | LDMOS FET 140W, 2010 - 2025MHZ |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 50 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $71.429 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Test: | 28V |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 65V |
| Transistor Type: | LDMOS (Dual), Common Source |
| Supplier Device Package: | H-37248-4 |
| Series: | - |
| Power - Output: | 140W |
| Package / Case: | H-37248-4 |
| Noise Figure: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 16dB |
| Frequency: | 2.01GHz ~ 2.025GHz |
| Detailed Description: | RF Mosfet LDMOS (Dual), Common Source 28V 650mA 2.01GHz ~ 2.025GHz 16dB 140W H-37248-4 |
| Current Rating: | 10µA |
| Current - Test: | 650mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PTFB201402FC-V2-R0, use the request quote form to request PTFB201402FC-V2-R0 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PTFB201402FC-V2-R0.The price and lead time for PTFB201402FC-V2-R0 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PTFB201402FC-V2-R0.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


