PTFB191501EV1XWSA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PTFB191501EV1XWSA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PTFB191501EV1XWSA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PTFB191501EV1XWSA1 |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | FET RF LDMOS 150W H36248-2 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Test: | 30V |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 65V |
| Transistor Type: | LDMOS |
| Supplier Device Package: | H-36248-2 |
| Series: | - |
| Power - Output: | 150W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 2-Flatpack, Fin Leads |
| Other Names: | PTFB191501E V1 PTFB191501E V1-ND PTFB191501EV1XWSA1TR SP000695468 |
| Noise Figure: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 18dB |
| Frequency: | 1.99GHz |
| Detailed Description: | RF Mosfet LDMOS 30V 1.2A 1.99GHz 18dB 150W H-36248-2 |
| Current Rating: | - |
| Current - Test: | 1.2A |
| Base Part Number: | PTFB191501 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PTFB191501EV1XWSA1, use the request quote form to request PTFB191501EV1XWSA1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PTFB191501EV1XWSA1.The price and lead time for PTFB191501EV1XWSA1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PTFB191501EV1XWSA1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


