PTFA220121M-V4
Cree Wolfspeed
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PTFA220121M-V4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PTFA220121M-V4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PTFA220121M-V4 |
|---|---|
| Manufacturer | Cree Wolfspeed |
| Description | FET RF LDMOS 10W SON10 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $12.725 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Test: | 28V |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 65V |
| Transistor Type: | LDMOS |
| Supplier Device Package: | PG-SON-10 |
| Series: | - |
| Power - Output: | 9.3W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 10-LDFN Exposed Pad |
| Other Names: | PTFA220121M V4 PTFA220121M V4-ND PTFA220121MV4XTMA1 PTFA220121MV4XUMA1 PTFA220121MV4XUMA1TR PTFA220121MV4XUMA1TR-ND SP000707922 |
| Noise Figure: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 16.2dB |
| Frequency: | 2.14GHz |
| Detailed Description: | RF Mosfet LDMOS 28V 150mA 2.14GHz 16.2dB 9.3W PG-SON-10 |
| Current Rating: | - |
| Current - Test: | 150mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PTFA220121M-V4, use the request quote form to request PTFA220121M-V4 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PTFA220121M-V4.The price and lead time for PTFA220121M-V4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PTFA220121M-V4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

