PTFA181001GL V1
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PTFA181001GL V1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PTFA181001GL V1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PTFA181001GL V1 |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | IC FET RF LDMOS 100W PG-63248-2 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Test: | 28V |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 65V |
| Transistor Type: | LDMOS |
| Supplier Device Package: | PG-63248-2 |
| Series: | - |
| Power - Output: | 100W |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 2-Flatpack, Fin Leads |
| Other Names: | PTFA181001GL V1-ND PTFA181001GLV1 SP000229299 |
| Noise Figure: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 16.5dB |
| Frequency: | 1.88GHz |
| Detailed Description: | RF Mosfet LDMOS 28V 750mA 1.88GHz 16.5dB 100W PG-63248-2 |
| Current Rating: | 1µA |
| Current - Test: | 750mA |
| Base Part Number: | PTFA181001 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PTFA181001GL V1, use the request quote form to request PTFA181001GL V1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PTFA181001GL V1.The price and lead time for PTFA181001GL V1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PTFA181001GL V1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
