PTFA180701E-V4-R250
Cree Wolfspeed
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PTFA180701E-V4-R250 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PTFA180701E-V4-R250 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PTFA180701E-V4-R250 |
|---|---|
| Manufacturer | Cree Wolfspeed |
| Description | IC FET RF LDMOS 70W H-36265-2 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 250 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $47.081 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Test: | 28V |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 65V |
| Transistor Type: | LDMOS |
| Supplier Device Package: | H-36265-2 |
| Series: | - |
| Power - Output: | 60W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | H-36265-2 |
| Other Names: | PTFA180701E V4 R250 PTFA180701E V4 R250-ND PTFA180701EV4R250FTMA1 PTFA180701EV4R250XTMA1 PTFA180701EV4R250XTMA1TR PTFA180701EV4R250XTMA1TR-ND SP000393249 |
| Noise Figure: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 16.5dB |
| Frequency: | 1.84GHz |
| Detailed Description: | RF Mosfet LDMOS 28V 550mA 1.84GHz 16.5dB 60W H-36265-2 |
| Current Rating: | 10µA |
| Current - Test: | 550mA |
| Base Part Number: | PTFA180701 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PTFA180701E-V4-R250, use the request quote form to request PTFA180701E-V4-R250 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PTFA180701E-V4-R250.The price and lead time for PTFA180701E-V4-R250 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PTFA180701E-V4-R250.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

