PTFA091201GL V1
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PTFA091201GL V1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PTFA091201GL V1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PTFA091201GL V1 |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | IC FET RF LDMOS 120W PG-63248-2 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Test: | 28V |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 65V |
| Transistor Type: | LDMOS |
| Supplier Device Package: | PG-63248-2 |
| Series: | - |
| Power - Output: | 110W |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 2-Flatpack, Fin Leads |
| Other Names: | PTFA091201GL V1-ND PTFA091201GLV1 SP000229298 |
| Noise Figure: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 18.5dB |
| Frequency: | 960MHz |
| Detailed Description: | RF Mosfet LDMOS 28V 750mA 960MHz 18.5dB 110W PG-63248-2 |
| Current Rating: | 10µA |
| Current - Test: | 750mA |
| Base Part Number: | PTFA091201 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PTFA091201GL V1, use the request quote form to request PTFA091201GL V1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PTFA091201GL V1.The price and lead time for PTFA091201GL V1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PTFA091201GL V1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
